آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


معرفی کتابخانه اندروید به نام retrofit

سایتاپ سئو

معرفی کتاب خانه رتروفیت و کاربرد آن

رتروفیت چیست و چه کاربردی دارد؟در ادامه توضیحات با کتاب خانه رتروفیت در اندروید استودیو آشنا میشوید  و کاربرد آن را به طور مفصل توضیح خواهیم.کاربرد آن ارتباط با سرور است. در برنامه ها و اپ هایی که میساریم،خیلی از مواقع نیاز است که از سرور اطلاعات دریافت کنیم که در این مواقع کتابخانه رتروفیت کار ما را ساده میکند.

 

رتروفیت و چه کاربردی چیست؟

همانطور که گفتیم ، رتروفیت یه لایبراری برای اندروید است که برای ارتباط اپ با سرور میتوان از این کتاب خانه آماده استفاده کرد.خیلی از مواقع ما در اپ هایمان نیاز داریم تا از سرور اطلاعات بگیریم ولی نوشتن کد هایی که این عملیات هارا برای ما انجام دهد بسیار وقت گیر و حتی سخت میتواند باشد .در این جور مواقع کتابخانه رتروفیت به کمکمان می آید تا کارمان را ساده تر کند و همچنین در وقتمان صرفه جویی شود.

 

 

ویژگی هایی رتروفیت نسبت به کتابخانه های مشابه

1.سهولت در استفاده از کتابخانه رتروفیت

روش استفاده از این کتابخانه (بر خلاف اسم غلط اندازش !) بسیار ساده است و شما با یکبار کار کردن با این کتابخانه،به قولی قلق کار دستتان خواهد آمد و متوجه سادگی این کتابخانه خواهید شد.

 

2.حداکثر سرعت در گرفتن اطلاعات از سرور با رتروفیت

نسبت به کتابخانه های مشابه،این کتابخانه سریعتر ارتباط با سرور را برقرار میکند و اطلاعات دریافتی را به کاربر نمایش میدهد.

 

3.امنیت بیشتر رتروفیت

به گفته کسانی که از این کتابخانه استفاده میکنند، رتروفیت  امنیت بالایی دارد.البته این گفته بیشتر تجربی است و دلیلی برایش نیافته ایم.

 

4.ارسال انواع درخواست ها توسط رتروفیت برای وب سرویس های rest

با رتروفیت میتوانید انواع دستور های   put, get, post, delete  ,…  را به پروتکل های http  ارسال نمایید.الیته باید طریف سرور از وب سرویس  rest  استفاده شده باشد در حال حاضر اکثر برنامه نویسان برای وب سرویس از این نوع وب سرویس استفاده میکنند.

 

5.ساده تر و صرفه جویی در زمان با رتروفیت

این کتابخانه خود دستوری دارد که با کمک آن دستور ،بقیه عملیات های تبدیل جی سان ،از مراحل ارتباط با سرور حذف میشود و این کمکی بسیار شایان در زمان کد نویسی شما برای ارتباط با سرور میکند.

 

 

آموزش پیاده سازی رتروفیت در اندروید استودیو

به دلیل اینکه نمیخواهیم خلاصه وار آموزش دهیم،تصمیم بر آن شده است که در یک پست دیگر که موضوع آن صرفا آموزش پیاده سازی رتروفیت است به این مهم بپردازیم.

به زودی آموزش پیاده سازی رتروفیت نوشته خواهد شد.

پیاده سازی کتابخانه رتروفیت برای ارتباط با سرور -قسمت اول

 

مطالب پیشنهادی ما:

وب سرویس چیست؟چه کاربرد هایی دارند؟

آموزش وب سرویس rest  به صورت مقدماتی

چگونه هکر شویم؟از کجا شروع کنیم؟

دسته بندی
android
retrofit

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.