آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


انواع متا تگ های مهم در علم سئو

سایتاپ سئو
در این پست به سئو و مبحث متا تگ هایش میپردازیم.
اول از همه بپردازیم به اینکه SEO (بخوانید سئو) چیست... seo  مخفف Search Engine Optimization  که ترجمه آن میشود "بهینه سازی موتور جستوجوگر"!
خوب یعنی چی؟ بگذارید اینطور شروع کنیم.شما وقتی چیزی از اینترنت میخواهید ،آن را در گوکل سرچ میکنید و چند هزار سایت پیدا میشوند که در رابطه با عبارت سرچ شده ی شما هستند ولی در صفحه اول نتایج گوگل ده تا سایت می آیند.چرا؟ چرا بعضی سایت ها در صفحه اول گوگل می آیند و بعضی ها در صفحات دوم؟جواب این است که گوگل الگوریتم هایی برای خود دارد با آن تشخیص میدهد کدام سایت ها گزینه بهتری برای عبارت جستجو شده شما دارد و آن را در صفحه اول برای شما نمایش میدهد..پس ادمین های سایت ها برای افزایش بازدید سایت خود باید این الگوریتم ها را رعایت کنند که به اینکار سئو  کردن سایت میگویند.
 


حالا به یکی از مبحث های سئو که متا تگ ها هستند میپردازیم.متا تگ ها یا فرا برچسب ها تاثیر بسیار زیادی در سئو کردن سایت دارند و ما میخواهیم انواع آن را معرفی کنیم.
نکته:همه ی متاتگ ها درون تگ <head>  قرار میگیرند.
 
 
1.تگ title(تایتل)   اگرچه متا تگ نیست ولی جز متا تگها قرار دارد و مهم ترین بخش متا تک ها میباشد.تعداد کاراکتر(حرف)های به کار رفته درونش نباید بیشتر از هفتاد تا باشد و هرچه به هفتاد نزدیک تر باشد بهتر است.
<title> .....</title>
 
 
2.متا تگ برای مشخص کردن زبان استفاده شده
این متا تگ حروف و زبان به کار رفته شده در سایت را مشخص میکند و همه سایت های فارسی در قالب سایتشان از این متا تگ استفاده میکنند.
 <meta charset=”utf-8” />
 
 
3. متا تگ description
این متا تگ برای توصیف سایت به کار میرود.بسیار مهم در سئو و بهینه سازی سایت برای گوگل میباشد.در این متا تگ شما بین 130 تا 180 کاراکتر میتوانید استفاده کنید که بهترین حالت 160 کاراکتر است.این متا تگ خلاصه محتوای سایت را به موتور های جستوجوگر توضیح میدهد و میتواند تاثیر زیادی در جذب بازدیدکننده داشته باشد.
<meta type=”description” content=”…..” />

 
4.متا تگ ویوپورت  viewport
این متا تگ نیز جزو مهم ترین تگ های است که در سئو تاثیر بالایی دارد.امروزه درصد بسیار بالایی از بازدید سایت ها توسط بازدیدکنندگان با گوشی های هوشمند صورت میپذیرد و بایستی سایت را برنامه نویس طوری طراحی کند تا در صفحه نمایش های کوچک مثل موبایل هم سایت به خوبی نمایش داده که این تگ هم کمک میکند تا سایت شما با دستگاه های موبایل نیز سازگار یا به عبارتی ریسپانسیو شود
<meta name=” viewport” content=”width=device-width, initial-scale=1” />
 
 
5. متا تگ  http-equiv
این متا تگ نیز از معروفترین تگ های موجود بین متاتگ ها میباشد و برای سایت های فارسی بسیار ضروری است.این متا تگ به مرورگر میفهماند که این صفحه یک صفحه فارسی است و مرورگر نیز محتوای آن سایت را به درستی نمایش میدهد.
<meta http-equiv=”Content-Language” content=”fa” />
<meta http-equiv=”Content-Type” content=” text/html”; charset=”utf8” />
اولی زبان متن سایت را تشخیص میدهد و دومی نیز نحوه نمایش متن ها را مشخص میکند که utf8 بهترین مورد برای زبان فارسی است.
 
 
این متا تگ ها جز مهم ترین متا تگ ها بشمار میروند و بقیه به متا تگ ها به اندازه این ها مهم نیستند.در پست های آتی درمورد متا تگ های دیگر که استفاده از آنها نیز تاثیر کمتری نسبت به این متا تگ های گفته شده دارد،توضیح خواهیم داد.
 


معرفی انواع زبان های برنامه نویسی + کاربردشان
در برنامه نویسی تحت وب asp.net بهتر و قویتر است یا php؟ 
دسته بندی
SEO
انواع-متا-تگ-های-مهم-و-طریقه-استفاده-آنها-در-سایت معرفی-انواع-متا-تگ-ها-و-طریقه-پیاده-سازی-آن-ها تعداد-کاراکتر-های-مجاز-برای-استفاده-از-آن-ها چگونه-از-متا-تگ-ها-استفاده-کنیم چرا-باید-برای-سئو-کردن-سایت-از-متا-تگ-ها-استفاده-کنیم

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.