آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


دوره آموزش وب سرویس rest در c#

سایتاپ سئو

دوره آموزش وب سرویس restful  به زبان ساده-قسمت اول

ما در این دوره قصد آموزش وب سرویس rest و نحوه کار کردن و متد نوشتن با آن ها را داریم.همانطور که میدانید وب سرویس ها بخش های مهمی از تجارت الکترونیک میباشند و همچنین دانش جالب و بسیار جذابی خواهد بود.امیدواریم در این دوره بر مفاهیم وب سرویس و نوشتن وب سرویس مسلط شوید.

پیش نویس: این مقاله ترجمه سایت  tutorials point و سایت مایکروسافت میباشد برای کسانی که زبانشان برای خواندن سایت های انگلیسی قوی نیست.

 

 

سرویس های restful  عمدتا خدمات وب مبتنی بر معماری  rest  هستند.سرویس های  rest بسیار سبک ،قابل انعطاف سریع و رایج در  API  ها و برنامه های وب میباشند که قابلیت ارتباط بین نرم افزار های با پلتفرم های مختلف را میدهند.

 در ابتدا اگر نمیدانید وب سرویس ها دقیقا چه هستند و چه کاربردی دارند،به لینک زیر بروید تا اطلاعات کافی کسب کنید.

وب سرویس ها چه هستند و چه کاربرد و کارایی دارند؟

 

پیشنیاز های این دوره

در این دوره لازم است در حدی با زبان سی شارپ آشنایی داشته باشید. همچنین آشنایی html ,css  که قطعا بلد هستید.

 

 

سرویس های rest  به سادگی به منابع سرور دسترسی دارد و همین منمابع را به کاربر هم میدهد و به نوعی در اختیار کاربر میگذارد.

وب سرویس  rest  مبتنی بر پروتکل  http است.دنباله های http برای معماری مبتنی بر rest  استفاده میشود:

restful

 

1. Get

فقط دسترسی خواندن به یک منبع یا تابع را فراهم میکند.

 

2. Put

استفاده میشود برای ساختن یک منبع جدید

 

3.Delete

استفاده میشود برای حذف کردن یک منبع

 

4.Post

استفاده میشود برای آپدیت کردن یک منبع یا ساختن یک منبع

 

5.Options

مورد استفاده برای دریافت عملیات پشتیبانی شده بر روی یک منبع

 

 

 

بیشتر برنامه ها از post  برای نوشتن وب سرویس خود استفاده میکنند چرا که از نظرشان این متد مطمئن تر است.

در واقع همه ی متد ها مطمئن هستند و اینگونه نیست که مثلا متد post   نسبت به بقیه متد ها مطمئن تر است.در اصل میزان مطمئن بودن در متد های وب سرویس ربطی به خود متدها ندارند و مربوط به سرور میباشد .یعنی بستگی به کدی که برنامه نویس در سرور نوشته میشود خود متد به خودی خود  نمیتواند توسط کاربران مورد تهدید قرار بگیرد.

وب سرویس ها با پروتکل http  و به وسیله زبان  xml داده ها را جمنتقل میکنند و در اختیار دیگر پلتفرم ها قرار میدهد.زبان xml  یک زبان مشترک برای همه ی زبان های برنامه نویسی مثل پایتون ، جاوا ، سی شارپ ،پی اچ پی و..  است.

HTTP  همچنین مجموعه ای از کدهای وضعیت را مشخص میکند که نشان میدهد بعد از انجام پردازش و عملیات،چه نتیجه بدست آمده است.با مثال بهتر متوجه خواهید شد.

مثلا کد 400 یعنی عملیات و پردازش موفقیت آمیز بوده است و یا کد 200 یعنی کاربر اطلاعات بد یا ناقص را فرستاده است.

در زیر مجموعه ای از کد های وضعیت که بعد از انجام عملیات در وب سرویس نمایش داده میشود را ملاحظه میفرمایید که میگوید هر عدد نشان دهنده ی چه خطر و یا اشتباهی است.

 

در این قسمت ما بیشتر به مفاهیم و مقدمات وب سرویس ها و rest   پرداختیم.در جلسات بعدی مثال های کاربردی هم خواهیم زد.البته اگر تا الان زیاد چیزی متوجه نشدید،نگران نباشید.در قسمت های بعد و با مثال های ساده متوجه خواهید شد.

 

قسمت های بعد به زودی تهیه و منتشر خواهد شد.

دسته بندی
Tutorial-REST-web-service
دوره-رایگان-آموزش-وب-سرویس دوره-رایگان-آموزش-وب-سرویس-rest آموزش-وب-سرویس-restful وب-سرویس-رستفول آموزش-وب-سرویس-رست آموزش-وب-سرویس-rest-به-صورت ترجمه شده از مقالات-خارجی آموزش-وب-سرویس-rest-در-سی-شارپ آموزش-وب-سرویس-نویسی-در-سرور-با-c#

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.