آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


مهم ترین تفاوت های asp.net Core با MVC

سایتاپ سئو

یکی دو سالی میشود که اخبار و مقاله های برنامه نویسی خبر هایی از اپن سورس شدن دات نت میدهند.در این مقاله از تفاوت های asp.net mvc  و asp.net core  برایتان میگوییم و مزیت هایی که به نسخه کور اضافه شده است را یک به یک نام میبریم تا درک بهتری از asp.net core داشته باشید.

 

اولین نسخه asp.net core  بعد از کدام نسخه asp آمد؟

بعد از asp.net 4  نسخه 5 منتشر نشد و در عوض asp.net core با ساختاری درونی جدید منتشر شد که بسیاری از نقص های asp.net mvc  را بر طرف کرد.این نسخه در حال حاضر کامل نیست و اگر پروژه ای بسیار بزرگ دارید شاید بهتر باشید تا یکی دو سال آینده سمت این نسخه نروید.منظور از پروژه های بسیار بزرگ سایت هایی به بزرگی بلاگفا، آپارات و پورتال های دولتی میباشد و برای هر سایت دیگری میتوانید با خیال راحت از این نسخه استفاده کنید.

 

 

ویژگی های asp.net core  نسبت به asp.net mvc

اضافه شدن برخی ویژگی های جدید و یا بهبود امکانات و ویژگی های قبلی مانند Tag Handler , Madular , dl, lo C

اپن سورس شدن و به قابل اجرا شدن در پلتفرم های مختلفی مانند ویندوز، لینوکس و مک .در حالی قبلا فقط بر روی ویندوز اجرا میشد.

بازنویسی کلاس ها و کتابخانه های موجود در asp.net mvc  جهت بهبود آن ها

پیشرو بودن و به روز تر بودن asp.net mvc

دسترسی به محیط محاسبات ابری

سبک بودن در کنار قوی و یکپارچه بودن

 

 

 

کدام را شروع به یادگیری کنیم؟ asp.net core  یا asp.net mvc ؟

 اگر شما قصد یادگیری asp.net را دارید اما نمیدانید که کدام را انتخاب کنید،حتما asp.net core   را انتخاب کنید .این نسخه جدیدترین معماری asp.net میباشد.هر چند asp.net mvc  با asp.net core  تفاوت چشم گیری با هم  ندارند و تقریبا در یک سطح و یک مدل هستند و فقط کمی تفاوت جزوی دارند اما از آنجایی که آینده از آن asp.net core  است،حتما این مورد را برای یادگیری انتخاب کنید.

 

مهم ترین ویژگی اضافه شده به asp.net core چیست؟

شاید اگر بخواهیم فقط یک مورد را به عنوان بهترین ویژگی و قابلیت اضافه شده به asp.net core را بگوییم،دچار مشکل شویم که از بین اپن سورس (open source) شدن یا قابلیت اجرا شدن در لینوکس و یا مک  علاوه بر ویندوز کدام را انتخاب کنیم ولی هر دوی این ها از بزرگترین تغییرات asp.net core نسبت به نسخه های قبلی میباشد.

 

نتیجه گیری:

Asp.net mvc   را انتخاب کنیم یا asp.net core ؟

حتما کور را یاد بگیرید.هرچند تفاوت زیادی با هم ندارند ولی کور تکنولوژی جدیدتر و با امکانات و انعطاف بیشتری است.

 

امیدواریم این مطلب ارسالی از تیم سایتاپ برایتان مفید واقع شده باشد.

 

دسته بندی
programming
asp_net

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.