آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


بزرگ ترین و معروف ترین هک های جهان

سایتاپ سئو

مخرب ترین و عجیب ترین هک های تاریخ چطور بوده اند و انگیزه هکر چه بوده است؟در این پست میخواهیم به این موضوع بپردازیم و هک های بزرگی که در تاریخ دنیای صفر و یک انجام شده است را نام ببریم.

هک چیست؟ به گرفتن دسترسی از کامپیوتر شخصی که اجازه دسترسی نداریم، هک میگویند که اغلب این کار ها با قصد و غرضی مخرب صورت میپذیرد.

در ادامه از هک شدن سایت و نهاد های معروف جهانی میخوانید که شاید تصور اینکه این سایت ها واقعا هک شده بودند بسیار سخت باشد ولی واقعا هک شده اند.

 

 

  1. یکی از بزرگترین حملات سایبری در مخالفت با کشور استونی در سال 2007 با نام "حمله جنگ اول تحت وب" رخ داد.

زمانی بوده است که مردم با شمشیر و تیر کمان به کشور ها حمله میکردند ولی خیلی جالب است که در هزاره ای زندگی میکنیم که یک گروه کوچک به یک کشور حمله میشود آن هم نه با وسایل جنگی! بلکه با استفاده از کامپیوتر و حملات سایبری...!

 

 

 

معروف ترین هک های انجام شده در تاریخ

2-حملات Stuxnet که از طرف آمریکا و اسراییل به سایت ها و مراکز هسته ای ایران در سال 2007 رخ داد،اولین حمله سایبری موفق برای از بین بردن زیر ساخت های فیزیکی محسوب میشود.این ویروس توانست مرکز غنی سازی هسته ای نطنز و سیستم های کنترل صنعتی خاصی که ابران استفاده میکرد را از بین ببرد.بعد از 13 روز توانست سانترفیوژ های این مرکز را کند سازد در حالی که در صفحه نمایش کامپیوتر اپراتور و کارشناسان، همه چی عادی به نظر برسد.در نهایت این ویروس در مراحل اولیه کشف شد.زیرا وظیفه آن از بین بردن سیستم های نیروگاه های برق، اقتصاد و حمل و نقل بود.

 

 

 

4- بزرگترین سایت ارز جهانی، یعنی همان بیت کوین معروف در سال 2013 و سرقت 460 میلیون دلار

شاید در این مدت ، اخبار بسیار زیادی در مورد ارز های دیجیتال و به خصوص بیت کویین شنیده باشید.سایت این ارز دیجیتال که از امنیت فوق العاده ای برخوردار است،در سال 2013 به روش فوق حرفه ای توسط هکران هک شد و مبلغ هنگفت 460  میلیون دلار از آن سایت دزدیده شد که مبلغ فوق العاده بالایی است.

 

 

 

بزرگ ترین هک های جهان

5-  هک بزرگ شرکت سونی

پس از انجام این هک، آمریکا انگشت اتهام را به سوی کره شمالی گرفت.این هک در سال 2011 انجام شد و اولین باری بود که یک کشور، به کشوری دیگر اتهام حمله سایبری میزد.

 

 

6- هک های "مافیا بادی"

در سال 2001 یک فرد کانادایی که ذهن و هوش فوق العاده قوی ای داشت،سایت ها و بانک های زیادی را هک کرد.یکی از این سایت ها، سایت بزرگ CNN   بوده است.او همچنین مسئول نقض امنیت دستگاه های امنیتی از جمله ییل و هاروارد نیز شناخته شد.

 

بزرگ تری و مخرب ترین هک های تاریخ

 

7-  هک کردن ناسا و وازرت دفاع امریکا توسط یک نوجوان

در سال 1999 در حالی که اینترنت مانند الان گستردگی زیادی نداشت، یک نوجوان با یک نرم افزار موفق شد ناسا را هک کند.این نوجوان حتی قادر به هک کردن سایت وزارت دفاع آمریکا نیز بود و میتوانست به گفتگوهای خصوصی کارمندان این وزارت خانه نیز دسترسی داشته باشد.

 

8- هک دوباره ناسا و پاک کردن اطلاعات از سال 2001 تا 2002

در سال 2002 نیز یکبار دیگر سایت ناسا توسط یک شخص ب نام سولو هک شد و اطلاعات موجود در سایت ناسا از سال 2001 تا 2002 را پاک کرد.تخمین شده است که ارزش این اطلاعات هفتصد هزار دلار بوده است.

 

9- هک شدن گوگل

هک سایت گوگل...عجیب ولی واقعی.در طی یه مقطع کوتاه جیمیل هک شد و پسوورد کاربران زیادی از طریق فیشینگ به سرقت رفت.

 

 

10-هک کردن مایکروسافت در هشت دقیقه

ریچارد استالمن که فردی بسیار خبره در برنامه نویسی است و از دشمنان سرسخت مایکروسافت نیز هست، طی کنفرانسی که در آن مایکروسفت در حال معرفی قوی ترین سیستم امنیتی جهان بود و استالمن نیز در آن کنفرانس حضور داشت،  برای تحقیر مایکروسافت و در همان کنفرانس به اینکه آن سیستم را مایکروسافت به عنوان قوی ترین سیستم امنیتی جهان نامیده اعتراض کرد و سپس در همان کنفرانس و در هشت دقیقه آن سیستم را هک کرد تا آن سیستم منتشر نشده، به لیست سیاه برود.

 

بزرگ ترین هک تاریخ

11- در سال 2004 فردی ناشناس اینترنت کل جهان را قطع کرد! از این هک به عنوان بزرگترین هک جهان نام برده میشود.

در این سال هنگامی که شرکت نوترون از جدیدترین محصولش رونمایی کرد و گفت با این محصول هیچ ویروسی در دنیا باقی نخواهد ماند،شخصی در جهت اعتراض به این ادعا،ویروسی که ساخته بود را فعال کرد و این ویروس اینترنت کل جهان را به مدت یک روز قطع کرد و سپس آن شخص این ویروس را یر فعال کرد.

 

 

12- هک شدن یاهو

حتی یاهو نیز از هک شدن در امان نمانده است.در یاهو ، ایمیل ها و حساب های افراد، سیستم های کارمندان این شرکت و همچنین صفحه ویدویی این شرکت در یوتیوب نیز هک شده است.

 

 

در ایران نیز سایتت ها و وب گاه ها از هک شدن مصون نبوده اند و بار ها و به کرات هک شده اند.

در همین بهمن سال 96 (امسال ) و قبل از راهپیمایی بیست و دو بهمن ماه نیز چنتا از وب سایت های خبری بزرگ ایران هک شدند و درونشان یک خبر دروغ، مبنی بر اینکه "رهبر کبیر انقلاب به رحمت خدا رفته اند و راهپیمایی بیست و دو بهمن برگذار نمیشود" را منتشر کرده اند تا مردم در راهپیمایی بیست و دو بهمن شرکت نکنند.هرچند راهپیمایی بسیار با شکوهی هم برگذار شد تا خاری برچشم دشمنان اسلام باشد.

 

 

معروف ترین هک های انجام شده

همچنین سایت صدا و سیما نیز درسال 1386 هک شد و در آن پیامی غلیه رییس جمهور وقت ایران گذاشته شد.

درکل سایت هایی نظیر سایت شبکه 4، سایت وزارت فناوری و اطلاعات، هواپیمایی کشور، مرکز آمار و... نیز مورد هک واقع شده اند.

 

 

همینطور پایگاه اطلاع رسانی آیت الله دوزدوزانی،  پایگاه اطلاع رسانی آیت الله فاضل لنکرانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، پایگاه اطلاع رسانی آیت الله تبریزی، پایگاه اطلاع رسانی آیت الله شاهرودی،بنیاد بین المللی غدیر،سایت شبکه یا زهرا، سایت مجمع حوزه علمیه قم و بسیاری دیگر نیز ک شده اند.

البته این سایت های مذهبی، به دست گروه ایرانی آشیانه و به قصد یافتن ایرادات و حفره های امنیتی موجود هک شده اند تا این حفره های امنیتی رفع شوند و هدف از این هک ها نه تنها خرابکاری نبوده، بلکه کمک به بالا بردن امنیت این سایت ها نیز بوده است.

 

در ادامه پیشنهاد میشود دیگر مطالب ما را نیز مطالعه کنید.

معروف ترین هکرهای جهان + دست گل هایشان

چگونه هکر شویم؟؟؟

آیا هک تلگرام امکان پذیر است؟

چگونه میشود اینستاگرام را هک کرد و چه کنیم که هک نشویم؟

دسته بندی
network
هک

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.