آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


ASP یا PHP ؟کدام بهتر است؟ بخش2

سایتاپ سئو
خوب میرسیم به بخش دوم و آخر مقایسه بین دو زبان تحت وبasp   و  php
البته همانطور که در قسمت قبل گفتیم asp  زبان برنامه نویسی نیست.بلکه تکنولوژی است که زیاد هم مهم نیست و در آینده متوجه خواهید شد.
 
در آخرین مبحث مقایسه این دو زبان رسیدیم به خدمات و پشتیبانی و منابع6.
منابع و خدمات کدام زبان بهتر و بیشتر است؟  asp.net   یا  php
؟
خوب در این زمینه  php  بسیار بسیار جلوتر از asp  است.چرا؟خوب مشخص است.اول اینکه چون php   قدیمی تر است و در طی این سالها که asp  جا نیوفتاده بوده است،مطالب بسیاری در مورد  php   انتشار یافته است.ولی برگ برنده ی php وردپرس است.و دوم هم اینکه سیستم های مدیریت محتوای قدرتمندی چون وردپرس و جوملا و... برای زبان php وجود دارد در حالی که asp  سیستم مدیریت محتوایی به قدرت وردپرس و جوملا ندارد.نه که کلا نداشته باشد،دارد ولی در حد وردپرس نیستند.
در وردپرس هر افزونه و پلاگینی که فکرش را بکنید ،وجود دارد و ادمین سایتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکند،مشکلی از جهت نبود افزونه مد نظرش نخواهد داشت ولی در asp  چون همچین سیستم مدیریت محتوایی وجود ندارد که افزونه های مورد نیاز سایت را داشته باشد،به ناچار باید تمام این افزونه ها به دست برنامه نویس کد زده شود.
 
 
7.
محیط برنامه نویسی(یا همان IDE )و سرعت کد زنی کدام زبان قوی تر و سریعتر است؟php  یا asp
؟
در بحث اینکه کدام زبان محیط برنامه نویسی قوی تری دارند و باعث افزایش سرعت کد زنی برنامه نویس میشود،بی شک asp  برنده این قیاس است.محیطی که  در آن asp کد میزنیم visual studio  (بخوانید ویژوال استودیو)است.محیطی فوق العاده قدرتمند،با رابط کاربری آسان که به راحتی در آن میتوان کد زد و سرعت کد زنی را افزایش میدهد ، است.در  php  نیز محیط هایی مانند      notepad++ ,phpStorm, dream weaver جز محبوبترین های زبان  php  است که هیچکدام قابل قیاس با ویژال استودیو نیستند.
 


8.
یادگیری کدام زیان ساده تر است؟ php  یا asp  ؟
به گفته کسانی که هر دو زبان را فرا گرفته اند،زبان php  به نسبت ساده تر است.همینطور منابع آموزشی بسیاری هم دارد از جمله سایت معروف w3Schools .
 
 
9.
انعطاف پذیری کدام بیشتر است؟ ASP  یا PHP  ؟
خوب PHP  از بزرگترین خوبی های  PHP اپن سورس
بودن(باز بودن کد) آن است که باعث میشود بسیار قابل انعطاف تر از   ASP  باشد..ASP  تحت مالکیت مایکروسافت است و این ویژگی اپن سروس بودن بسیاری را به سمت   PHP کشانده است.
 
 
10.

هزینه نگهداری سایت طراحی شده با php  به صرفه تر است یا سایت طراحی شده با   php
؟
هزینه های ساختن و نگهداری سایتی که با زبان  ASP  طراحی شده است از سایت ساخته شده با زبان  PHP بیشتر است.چرا که در  ASP  از هاست ویندوزی استفاده میشود ولی در    PHPاز سیستم عامل لینوکس استفاده میشود که ارزانتر و به صرفه تر است.
 
 
 
نتیجه گیری:
شاید تفاوت چشم گیری در مقایسه بین این دو زبان وجود نداشت،و اگر هم داشت یه مقدار خیلی کم ترازو به سمت  ASP سنگینی میکرد.
اگر شما قصد دارید چند مدتی به عنوان برنامه نویس مشغول به کار شوید،شاید ASP  به دلیل بازار کار بهتر گزینه مناسب تری باشد.
همچنین اگر قصد استخدام شدن را نداارید و برای خودتون به طور آزاد کار کنید و پروژه بگیرید،یا برای دل خودتون قصد یادگیری دارید،به دلیل وجود وردپرس برای  زبان PHP  ،این زبان مناسب تر باشد.البته نه صد در صد و ASP   هم گزینه آن چنان بدی هم نیست.
 
پیشنهاد ادمین:از آنجا که در ASP   از زبان  c# (بخوانید سی شارپ) استفاده میشود و با سی شارپ علاوه بر وب،برنامه های تحت ویندوز و موبایل (اندروید و ios)هم ساخته میشود و روند رو به رشدی را در بین برنامه نویسان دارد،آینده خوبی هم خواهد داشت و تکنولوژی به روزتری است و اگر ASP  را برای یادگیری انتخاب کنید ،پشیمان نخواهید شد...هر چند برنامه نویسی که از انتخاب زبان پشیمان شده باشد،نداریم و همه به دلیل بودن موقعیت های شغلی زیاد،از زبانی با آن برنامه نویسی میکنند راضی اند و به جای اینکه شما فکر کنید که کدام زبان را انتخاب کنید،بدون وسواس زیاد یکی را انتخاب کنید و در آن متخصص شوید و بدانید آینده روشنی خواهید داشت.
 
دسته بندی
programming
از-نظر-محیط-برنامه-نویسی-Asp-بهتر-است-یا-php بهترین-زبان-برنامه-نویسی-تحت-وب-کدام-است چرا-asp-بهتر-از-php-است برنامه-نویسی-php-آسان-تر-است-یا-asp.net php-و-asp-چه تفاوت-هایی-با-هم-دارند سی-شارپ-و-asp-چه-تفاوتی-با-هم-دارند

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.