آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


معرفی زبان های برنامه نویسی و کاربردشان

سایتاپ سئو
با سلام و عرض ادب و احترام...
به بخش سوم مقاله معرفی
زبان های برنامه نویسی
به زبان ساده رسیدیم..این مقاله برای افرادی مناسب است که میخواهند برنامه نویسی را بیاموزند اما در انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب دچار تردید هستند.البته گفته شود که ما زبان ها را به صورت کاربرد تجاری معرفی میکنیم.یعنی به این صورت که اگر زبانی هم تحت وب باشد و هم تحت ویندوز و در ایران فقط در طراحی وب از آن زبان استفاده میشود،ما همان تحت وب بودن آن زبان را مفصل توضیح خواهیم داد و به تحت ویندوز بودن آن نیز اشاره ای کوچک خواهیم کرد.
به ادامه بحث میپردازیم...
 
 
6. python
 میرسیم به پایتون
.زبانی فوق قوی و مدرن،آسان در یادگیری،همه منظوره و زبان شماره یک در دانشگاه های آمریکا!
شاید این توضیحات برای این زبان کافی باشد ولی خالی از لطف نیست که بدانید موتور جستوجوگر گوگل با این زبان نوشته شده است.البته بازار کار مناسبی در ایران برای این زبان وجود ندارد ولی در شاخه امنیت و هک شرکت هایی هستند که
برنامه نویس پایتون
را روی هوا جذب میکنند.
این زبان بسیار بسیار در یادگیری ساده است و حدود شصت تا صد ساعت زمان مورد نیاز برای یادگیری مفاهیم این زبان کافی است.
 
 
7.  C
زبان  سی یک زبانی همه منظوره است.یعنی در هر پلتفرمی قابل کد نویسی است.یک زبان تقریبا قدیمی و سطح میانی! یعنی یادگیری آن کمی سخت تر است...جالب است بدانید سیستم عامل ویندوز و اکثر سیستم عامل های دیگر نظیر لینوکس با این زبان نوشته شده است...این زبان با وجود سطح میانی بودنش، هیچ وقت ارزش و قدرت خود را از دست نداده است و برای ساخت برنامه های سیستمی ،زبانی مطمئن است.
برای یادگیری این زبان حدود دو ماه و روزانه چهار  الی شش  ساعت میتواند کافی باشد.
 
 
 
8. C++
سی پلاس پلاس یا شاید CPP  هم شنیده باشید.شاید نیازی به تعریف جداگانه ای نداشته باشد.تفاوت چندانی با زبان قدرتمند C  ندارد و تقریبا همان زبان و کمی تکامل یافته تر از آن است و یادگیری اش هم به همان اندازه زبان سی زمان میبرد.همچنین سی پلاس سی پلاس زبانی سطح بالا میباشد و نسبت به زبان سی ،یادگیری اش آسان تر است.
 
 
 
 
9.  swift
بخوانید سوییفت...زبان سوییفت یک لایه ساخته شده از زبان سی میباشد.این زبان از محصولات شرکت اپل میباشد.با این زبان میتوان برای محصولات اپل اپلیکیشن طراحی کرد.سوییفت هم مانند پایتون با هدف آسانی در برنامه نویسی ساخته شده است.طوریکه همه بتوانند به راحتی این زبان را یاد بگیرند و برنامه نویسی کنند.
مدت زمان تخمینی برای این یادگیری مفاهیم این زبان نیز حدود سی روز به صورت روزانه دو الی سه ساعت کافی میباشد.
 
 
 
10. SQL
اس کیو ال بیشتر به عنوان یک مهارت در کنار تسلط داشتن به یک زبان دیگر مورد نیاز است.ولی با این حال اس کیو ال برای کار با دیتتابیس یا همان پایگاه داده ها بکار میرود ولی با این حال یادگیری اس کیو ال امری ضروری برای برنامه نویس بودن است.
از آنجایی که بسیار ساده است و دستورات زیادی ندارد،حدود بیست الی سی ساعت برای یادگیری کامل آن کافیست

به پایان معرفی زبان های برنامه نویسی به زبان ساده بخش یوم رسیدیم.برای مشاهده و مطالعه بخش های اول و دوم از لینک های زیر استفاده کنید.
پایان این مقاله...

پیشنهادات ما
 
برای شروع برنامه نویسی تحت وب،کدام را انتخاب کنیم؟ asp.net یا php ? مقایسه ای جامع با استدلال

معرفی زبان های برنامه نویسی به زبان ساده بخش اول
معرفی زبان های برنامه نویسی به زبان ساده بخش دوم.


 
دسته بندی
programming
معرفی-زبان-های-برنامه-نویسی-به-زبان-ساده معرفی-زبان-پایتون معرفی-زبان-سی-پلاس-پلاس معرفی-زبان-اس-کیو-ال-و-کاربرد-آن مدت-زمان-تخمینی-یادگیری-زبان-های-برنامه-نویسی چگونه-برنامه-نویسی-را-یاد-بگیریم برای-شروع-برنامه-نویسی-از-کدام-زبان-شروع-کنیم

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.