آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟

سایتاپ سئو

چگونه برنامه نویس شوم؟


این پست برای کسانی است که میخواهند برنامه نویس شوند ولی نمیدانند از کجا و یا از چه زبانی باید شروع به یادگیری کنند.
برنامه نویسی حرفه و شغلی فراتر از کارهای دیگر است.شغل های دیگر معمولا از یک جایی به بعد امکان رشد کردن ندارید و به نهایت مقام خود رسیده اید و باید صبر کنید تا بالا دستی شما بازنشسته شود تا شما بتوانید بر روی صندلی او تکیه بزنید!
ولی برنامه نویسی اصلا این طور نیست.شما در برنامه نویسی از کار های کوچک شروع میکنید(مثلا انجام پروژه های کوچک و یا استخدام در شرکت های برنامه نویسی) و در نهایت به در جه های بالا ای خواهد رسید.یا رفته رفته و بعد از افزایش تسلط شما به حرفه تان،مدیر پزوژه خواهید شد یا که برای خود شرکتی میزنید و حتی نیرو هم استخدام میکنید و یا در بهترین حالت ایده ای پیدا میکنید و آن ایده را با کدنویسی اش پیاده سازی میکنید و کلی چرک کف دست بدست می آورید!

 

 

از کجا برنامه نویسی را شروع کنیم؟


ما در پست های قبلی که در آخر این پست لینک آن ها گذاشته شده است،به معرفی و کاربرد و مدت زمان تخمینی یاد گیری هر زبان پرداخته ایم.قدم اول این است که شما زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود را انتخاب کنید که با خواندن پستی که در زیر این مطلب لینکش را گذاشته ایم، میتوانید به راحتی زبان مورد علاقه خود را شناسایی کنید و آن را جهت یادگیری برگزینید.

قسمت اول- معرفی ،کاربرد و مدت زمان تخمینی یادگیری زبان های برنامه نویسی


شروع آموزش زبان برنامه نویسی


بعد از اینکه پی بردید کدام  زبان برای شما مناسب تر است،باید شروع به یادگیری آن کنید.به دو صورت میتوانید شروع به یادگیری کنید.   1. ثبتنام در کلاس های حضوری برنامه نویسی که قیمت بالایی دارد.   2. آموزش از طریق ویدیو و فیلم که بسیار ازران تر است.در اینترنت و فضای مجازی،آموزش های ویدیویی بسیاری یافت میشود که بعضی از آن ها رایگان و بعضی دیگر نیز دارای هزینه هستند.

 


یادگیری برنامه نویسی


بعد از اینکه آموزش خود را شروع کردید،در یادگیری برنامه نویسی عجله نکنید...خود بنده در ابتدا که به برنامه نویسی روی آورده بودم،به خاطر عجله کردن در یادگیری هر چه سریعتر،زمان را ازدست دادم در حالی که چیزی یاد نگرفتم.پس با حوصله آموزش ببینید و هر جا را که متوجه نشدید بارها و بارها مشاهده و مطالعه و تمرین کنید تا در ذهنتان جا بیافتد.

 


برنامه نویسی بدون تمرین قابل یادگیری نیست


این را بدانید که باید در حین آموزش فقط و فقط به صورت عملی تمرین کنید.همزمان که آموزش میبینید ،کد هایی که در هر جلسه یاد میگیرید را بر فرض اینکه آسان هستند و نیازی به تمرین ندارند به راحتی از بغلشان گذر نکنید.فقط با تمرین میتوانید برنامه نویس شود نه با کد خواندن.


آبی بنوشید و با کلیک بر روی لینک زیر، به خواندن ادامه مقاله مشغول شوید.

دسته بندی
programming
برنامه-نویس

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.