آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


دوره آموزش 0 تا 100 زبان html,css_جلسه 1

سایتاپ سئو

بسم الله الحمن الرحيم

 با سلامی بر محمد و آل محمد و مدد از مولا علی شروع میکنیم آموزش دوره طراحی قالب سایت با   html , css از صفر

قسمت اول:

نکته: هدف یاد  دادن ماهی گیری است و نه آموزش کپی پیست کردن به شما و سعی در آن است که مطالب اضافی گفته نشود و در حال حاضر بخش های مهم را به نحو عالی توضیح دهیم. و در آینده به نکات ریز موجود در زبان های     html , css   خواهیم پرداخت.

 

در اين پست به شروع آموزش يادگيري زبان برنامه نويسي (نشانه گذاري) HTML   و زبان CSS  که هر دو مکمل یکدیگرند و بدون هم هیچ استفاده ای ندارند، ميپردازيم. ما سعی خواهیم کرد در طی سی جلسه كه هر پست معادل يك جلسه خواهد بود، مباحث زبان  HTML, CSS را جمع كنيم و در قالب متن و آموزش تصويري به كساني كه قصد شروع برنامه نويسي را دارند،از صفر و به طور كامل اين زبان را آموزش دهيم به طوريكه بعد از اتمام سي جلسه توانايي ساخت قالب سايت را داشته باشيد.

 

HTML ,CSS  چه کاربردی دارند؟

در طراحی سایت ما دو بخش عمده داریم.1-Front-End      و 2-Back-End

Front-end  به قالب و ظاهر سایت و در کل به هر چه که شما از سایت میبینید میگویند و به اصطلاحی سمت کاربر نامیده میشود و  Back-end  به کدهایی که عملیاتی و سمت سرور باشد میگویند که زبان  HTML,CSS  از نوع یک یعنی  Front-end  میباشد و شما در آینده چه به صورت سمت کاربر بخواهید کار کنید و یا چه سمت سرور، می بایست زبان  HTML و CSS را بلد باشید که بسیار زبان ساده ای است.

تگ ها به دو دسته تقسیم میشوند.تگ های باز و تگ های بسته که در طول جلسه با آن آشنا خواهید شد.

در اولین جلسه به آموزش تگ های زیر می÷ردازیم:

<html>

<head>

<body>

 

تگ اولی که باید معرفی شود،تگ <html>   است

این تگ ،تگ اصلی زبان html  است و تمام تگ های دیگر زبان  html  درون تگی با همین نام قرار میگیرد.

<html>

….

</html>

 

به توضیح بیشتری نیست.اگر بیشترتوضیح بدیم ممکن است فکر کنید چیز خیلی مهمی است که اصلا اینطور نیست.

 

 

تگ بعدی،تگ <head>  است که این تگ و تگ  <body> مکمل هم هستند و در همه ی قالب های سایت ها از این دو تگ استفاده میشوند و بخش جدانشدنی از زبان html  هستند.  Head  به معنای سر و body   به معنای بدن است.در تگ <head>  ما رفتار،ویژگی ها،حالات و استایل های تگ های درون تگ <body> را مشخص میکنیم که اصلا جای نگرانی نیست و در آینده و ادامه آموزش ها متوجه خواهید شد که اصلا چیز پیچیده و سختی که نیستند ،بلکه بسیارهم ساده هستند  با چند مثال به خوبی متوجه خواهید شد.

پس با این وجود ،ما با کمک این تگ ها میتوانیم بیس و پایه اصلی کد خود را بنویسیم که به صورت زیر میشود.

 


<html>

<head>

</head>


<body>

</body>

</html>

 

 

 

آیا میدانید که در ساخت قالب سایت،خیلی کم پیش می آید که از بیست یا بیشتر از این تعداد نوع تگ استفاده شود؟پس اصلا فکر نکنید که سرعت آموزش ممکن است پایین باشد و ملاک را آموزشی قرار دهید که در هر پستش ده نوع تگ معرفی کرده باشد.بیست و نه جلسه دیگر در پیش داریم به همراه مثال و تمرین های عملی.

قسمت های بعدی به زودی منتشر خواهد شد.

دسته بندی
Tutorial-Web-Design
آموزش-زبان-برنامه-نویسی-html آموزش-صفر-تا-صد-زبان-html آموزش-زبان-برنامه-نویسی-html-به-صورت-متن-و-تصویری دوره-آموزش-زبان-html-css-به-صورت-pdf دوره-صفر-تا-صد-HTML-CSS آموزش-برنامه-نویسی-با-html-در-سی-روز دوره-متنی-آموزش-صفر-تا-صد-html

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.