آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


بررسی جامع-چطور اینستاگرام هک میشود؟

سایتاپ سئو

چگونه اینستاگرام را هک کنیم؟آیا هک کردن اینستاگرام کار راحتی است یا خیر و اصلا شدنی است؟در این مقاله به امنیت اپلیکیشن اینستاگرام میپردازیم و درباره اینکه چگونه پیج افراد و حساب هایشان در اینستاگرام را هک کرد صحبت میکنیم.

آیا اینستاگرام غیر قابل هک است؟

در دنیا هیچ چیزی که غیر قابل هک شدن باشد وجود ندارد.هیچ کس نمیتواند سایتی بسازد و بگوید این سایت غیر قابل هک شدن است و اگرهمچین ادعایی کند،دروغ گفته است.به زبان ساده میتوان گفت امنیت یه امر کیفی است و چیزی به اسم صد در صد امن وجود ندارد بلکه فقط میتوان راه های نفوظ پیش پا افتاده را بست ولی چیزی که برایتان شاید جالب باشد این است که راه های نفوظ بی شمار میباشند و نمیشود که همه  ی راه ها را بست!

امنیت اینستاگرام چقدر است؟

همانطور که بالا گفتیم امنیت یه چیز نسبی ای است ولی در مورد شبکه هایی مثل اینستا و تلگرام باید بگوییم که بسیار بسیار امن هستند و اینطور نیست که هک آن ها کار هر کسی باشد و فقط افراد خبره میتوانند از پس این مهم بر بیایند که شاید تعداد این افراد در دنیا خیلی خیلی کمتر از آنی باشد که شما فکر میکنید.پس به امنیت اینستاگرام و تلگرام شک نداشته باشید.

چگونه حساب سلبریتی ها و افراد مشهور در اینستاگرام هک میشود؟

در چند وقت اخیر اینستا صفحات اشخاص معروفی مثل مهدی قائدی و ارسلان قاسمی هک شده بود.در ادامه توضیحات بالا،هیچ چیز در دنیا صد در صد امن نیست و خبره هایی هستند که از پس هک حتی گوگل نیز بر بیایند!هک کردن چندین راه دارد و یکی از مهم ترین و مرسوم ترین آن،مهندسی اجتماعی میباشد و بعضی روش های دیگر که در آن کمی از مهندسی اجتماعی نیز  استفاده میشود.معمولا بیشتر هک ها با استفاده از روش (بسیار کثیف !) مهندسی اجتماعی است.

 

هک در اینستاگرام با روش مهندسی اجتماعی یعنی چه؟!!

مهندسی اجتماعی نوعی روش هک است..شیوه هک کردن در این روش به این صورت است که مثلا بنده میخواهم آقای ایکس را هک کنم.بنده میروم و یک اکانت با هویت جعلی مثلا با اسم یک خانم میسازم یا هر فرد دیگر.یا مثلا به اسم یکی از نزدیکان آقای ایکس. چیزی که خیلی واضح است این است که خیلی از آقایون اگر ببینند یک خانم سمت آنها آمده،راحت تر به آن اعتماد میکنند .خوب من با هویت جعلی که به اسم یک خانم ساخته ام ،با آقای ایکس طرح رفاقت میریزم و در طی این رفاقت اطلاعات مهمی از جمله پسوورد یا هر چیزی که بتواند مرا در هک کردن حساب آقای ایکس یاری کند را ، از آقای ایکس میگیرم.

از این نوع هک به عنوان مهندسی اجتماعی نام برده میشود.

 

در یک کلام،آیا اینستاگرام امن است؟

اگر بخواهیم صریح بگوییم،بله...هم اینستاگرام و هم تلگرام بسیار بسیار امنیت بالایی دارند و هک این ها کار هر کسی نیست.اگر قرار بود که این شبکه ها به راحتی هک شوند،مطمئن باشید که هیچ وقت این شبکه ها به این درجه از محبوبیت نمیرسیدند و الان تا این حد کاربر نداشتند.

 

چه کنیم که هیچ وقت هک نشویم؟

فقط کافیست که به هیچ کس برای دادن پسووردتان اعتماد نکنید..بعضا افرادی با دادن این پیام که حساب اینستای شما نا امن است و جهت بالا بردن امنیت اینستاگرامتان از شما پسووردتان را طلب میکنند.این هم نوعی هک اجتماعی است و گول این پیام ها را نخورید.

 

موضوع مقاله بالا:

بررسی امن بودن اینستاگرام

به پایان این مقال رسیدیم.امیدواریم به جواب سوال هایی که در ذهنتان داشته اید،رسیده باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

بررسی امنیت در پیام رسان تلگرام و جلوگیری از هک شدن آن

چگونه برنامه نویس شویم؟و برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟

 

دسته بندی
network
هک-ایستاگرام

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.