آموزش و دوره های رایگان برنامه نویسی( طراحی وب و اندروید) سایتاپ سئو

در سایتاپ با آموزش های اندروید،asp.et MVC و همچنین SEO و بهینه سازی وب با همراه باشید.همچنین با اخبار روز در زمینه های امنیت و هک و اخبار روز تکنولوژی را در سایت ما میتوانید بخوانید.


کاملترین راهنما برای یادگیری زبان پی اچ پی

سایتاپ سئو

در این مطلب خواهید آموخت که چگونه میتوانید برنامه نویس PHP  شوید.زبان برنامه نویسی PHP  یک زبان تحت وب است و این به معناست که شما بعد از یاد گیری این زبان قابلیت طراحی سایت خواهید داشت ولی برای یادگیری PHP  چه چیزهایی باید بلد بود و چه کسانی میتوانند در این زمینه موفق شوند؟در ادامه به این موضوعات میپردازیم.

فقط در دو پاراگراف اول توضیحاتی برای کسانی که تا حالا برنامه نویسی نکرده اند میدهیم و از پاراگراف سوم به اینکه چگونه برنامه نویس PHP  شویم میپردازیم.

 

چه کسانی به درد برنامه نویسی میخورند؟

اصولا برنامه نویسی یه کار پر چالش است.یعنی اگر شما اعصاب و حوصله خوبی ندارید بهتر است سمت PHP  که نه،کلا سمت برنامه نویسی نیایید.البته خود بنده هم معمولا زودجوش میارم ولی انگیزه بسیار بالایی برای یادگیری داشتم و یواش یواش حوصله و اعصاب بهتری پیدا کردم و اگر شما هم در این زمینه مصمم هستید،پس بسم ا...

 

 

دلایل یادگیری برنامه نویسی

چرا میخواهید برنامه نویس شوید؟بهتر است اول جواب این سوال ها را پیدا کنید تا راهتان را بشناسید.یکی ایده ای دارد و میخواهد آن ایده را پیاده سازی کند.یکی از وجهه برنامه نویسان در جامعه خوشش میاید و یکی هم به خاطر در آمدی که برنامه نویسان دارند،میخواند برنامه نویس شوند.شاید هم میخواهید دنیا را تغییر دهید...

همه ی این ها دلایل خوبی هستند ولی اگر در کنار این ها علاقه زیادی دارید وارد شوید.برنامه نویسی شغل پر چالشی است و تنها علاقه و هدف در کنار هم میتوانند شما را برنامه نویس حرفه ای کنند.

اگه نکات بالا را دارید ،تبریک میگوییم.شما میتوانید پیشنیاز های اصلی برنامه نویس شدن را دارید.

 

 

 

برنامه نویسی PHP   را از کجا شروع کنیم؟

در همه ی زبان های برنامه نویسی یه سری مبانی وجود دارد که در بقیه زبان ها نیز مشترک است.مثل حلقه های for, while , foreach  و یا دستور if  و امثال این ها.کسانی که قبلا با زبان های دیگری برنامه نویسی کرده اند،از این مباحث راحت میگذرند ولی برای کسانی که تا حالا برنامه نویسی نکرده،شاید یکم زمان بر باشد.ولی اصلا نگران نباشید.بسیار بسیار مباحث ساده ای هستند و از آن جایی که ممکن است شما تازه کار باشید و از این رو فکر کنید برنامه نویسی سخت است ولی در آینده که برنامه نویس شدید،میفهمید چقدر این مباحث ساده وشیرین بوده اند.

 

 

اصول و قوائد برنامه نویسی با زبان PHP  

در این مرحله چندین راه برای یاد گیری این اصول دارید.مثل کلاس رفتن،دانشگاه و یا سایت های آموزشی.

خود بنده هر چی یاد گرفتم از سایت ها یاد گرفتم.هم هزینه کمی داشتند و هم مباحث زیاد و کامل.

بهترین مرجع برای یادگیری PHP   سایت معروف w3Schools  است که یک سایت انگلیسی است.البته سایت های فارسی زیادی هم هستند که این سایت را ترجمه کرده اند.سایت های فارسی 7learn  ،کلیک سایت ،سورس باران و ... هم هستند که ودیو های تصویری رایگان . غیر رایگان برای آموزش این زبان ها در اختیار علاقه مندان با هزینه های بسیار کمتری نسبت به کلاس های خصوصی قرار میدهند.

البته حتما سعی کنید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.برنامه نویسی که زبان انگلیسی بلد نباشد،یک پایش لنگ میزند.

 

 

شروع کردن به اسکریپت نویسی و کد زنی در PHP  

تمرین مهم ترین بخش یادگیری در هر عرصه و بالاخص برنامه نویسی است.برنامه نویسی چیزی حفظ کردنی نیست.فقط باید تمرین کنید. بعد از دیدن پنج دقیقه آموزش تصویری حتی به اندازه ده مرتبه،باز هم نمیتوان کد های آن پنج دقیقه را نوشت.قطعا در چیزهای کوچیکی اشتباه خواهید کرد.میتوانید امتحان کنید.ولی اگر فقط یکبار بعد از دیدن آموزش،آن بخش از کد را خود نیز بنویسید،خواهید دید که به چه سادگی در ذهنتان مینشیند.

البته در این مرحله ممکن است فکر کنید که به درد برنامه نویسی نمیخورید و یا خسته شده اید.این یک امر طبیعی است.رفته رفته برطرف میشود.شما اگر تلاش کنید،مطمئن باشید که php کار خوبی خواهید شد.

 

اولین پروژه با زبان PHP  

در این مرحله دیگر سعی کنید که سایت های ساده و کوچک طراحی کنید.فراموش نکنید که هر چه به Error  ها و خطاهای بیشتری بخورید آن ها را رفع کنید،گامی به سوی حرفه ار شدن برداشته اید.پس از ارور ها نترسید.

 

 

فریم وورک های زبان PHP  

فریم وورک ها چهارچوب هایی هستند که کمک میکنند تا حجم کد زنی ما کمتر و سرعت کد زنی ما بیشتر شوند.معروف ترین آن ها ،لاراول میباشد.شما هم زبان PHP   را تحت این فریموورک یاد بگیرید.

کد ایگنایتر، کیک پی اچ پی ، وای آی آی ، سیمفونی و زند نیز در کنار لاراول،جز معروف ترین فریم وورک های زبان پی اچ پی هستند.

 

 

اپن سورس یا متن باز بودن PHP   چیست؟

این بدین معنا است که برنامه نویسان و افراد عادی نیز میتوانند این کد ها و دستورات زبان پی اچ پی را تغییر دهند و اسکریپت و تکه کدهای مفید و زیباتری بسازند.پس شما نیز هرگز سعی نکنید چرخ را از اول اختراع کنید و به عنوان یک توسعه دهنده،تلاش کنید تا از این اسکریپت ها استفاده کنید و حتی آن ها را توسعه دهید.

 

 

این مطلب توسط سایت سایتاپ برای کسانی که قصد یادگیری برنامه نویسی  و مخصوصا کسانی که پی اچ پی را برگزیده اند تهیه و تنظیم شده است.

 

مطالب پیشنهادی ما:

مقایسه زبان های برنامه نویسی معروف در جهان برای تازه کارها

مقایسه جامع asp.net  و php

آیا تلگرام قابل هک شدن است؟

 

دسته بندی
programming
پی-اچ-پی

برگشت به صفحه اصلی

سایتاپ درباره ما

#به نام یکتا برنامه نویس هستی


تلگرام من

alitaheri_4

بنده علی طاهری دانشجوی رشته نرم افزار و علاقه مند به برنامه نویسی هستم.اولین بار در 14 سالگی با وبلاگ نویسی پا در عرصه وب و سئو گذاشتم.در حال حاضر در برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا و تحت وب با asp.net فعالیت دارم.همچنین بسیار علاقه مند به سئو هستم.